کد خبر :956462 تعداد نمایش : 3408            تعداد نظر : 0
نزدیکی آرا باعث ایجاد دودستگی نمی‌شود
     غلامرضا شافعی در حالی به‌عنوان رئیس جدید اتاق بازرگانی انتخاب شد که فاصله میان آرای او و تنها رقیبش چندان زیاد نبود
 
بیلان جورنال-خبر

آن گونه که در حدود یک و نیم سال گذشته شاهد بودیم، آقای محسن جلال‌پور در دوران ریاست خود بر اتاق بازرگانی ایران تلاش زیادی کردند و من پیش از هر نکته دیگری لازم می‌بینم به عنوان شخصی که عضو اتاق بازرگانی هستم از ایشان بابت زحماتی که کشیدند تشکر ‌کنم. امروز که آقای جلال‌پور از سمت خود استعفا و جای خود را به آقای شافعی داده، این موضوع بر ما روشن است که در دوران ریاست ایشان، اتاق بازرگانی به عنوان نماد بخش خصوصی ایران موفقیت‌های زیادی به دست آورد. با این همه، باید به این نکته نیز توجه داشت که ساختار اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی ایران به گونه‌ای نیست که با تغییر رئیس آن، دچار تغییر و تحول خاصی شود.


متاسفانه باید بگوییم ما با یک ساختار بوروکراتیک رو‌به‌رو هستیم که اصلاح آن کار چندان آسانی به نظر نمی‌رسد. به همین دلیل در مجموع فکر می‌کنم به رغم مشکلاتی که وجود دارد باید قدردان زحمات آقای جلال‌پور باشیم که در طول 14 ماه خدمت خود تلاش بسیاری در راستای رشد و اعتلای اتاق بازرگانی انجام دادند.

قاعدتا پس از این که ایشان از سمت خود کناره‌گیری کردند، رئیس‌ جدید اتاق بازرگانی طبق معمول از طریق رای نمایندگان انتخاب شد و آقای غلامحسین شافعی بر صندلی آقای جلال‌پور تکیه زدند که برای ایشان هم آرزوی موفقیت داریم.


خوشبختانه آقای شافعی تجربه ریاست اتاق در گذشته را دارند و امید می‌رود که در دوره ریاست ایشان هم شاهد حرکت رو به جلو اتاق بازرگانی ایران باشیم. البته من شخصا فکر می‌کنم در این زمینه گزینه‌های بهتری هم مطرح بودند و می‌توانستند این مسئولیت را برعهده بگیرند، اما اکنون که ایشان به عنوان رئیس اتاق انتخاب شدند، دیگر جایی برای این مباحث باقی نمی‌ماند و تمامی اعضا وظیفه دارند که حمایت خود را از ایشان نشان دهند و بکوشند رئیس جدید را در جهت انجام وظایف خود یاری برسانند.

در انتخاباتی که برگزار شد، نکته قابل تامل این بود که در کنار آقای شافعی، نام آقای خوانساری هم در فهرست نامزدهای ریاست اتاق بازرگانی به چشم می‌خورد که در نهایت و با اختلاف تنها چند رای رقابت را واگذار کردند و نتوانستند رای اکثریت را به خود اختصاص دهند.

در این باره این موضوع را نباید از یاد برد که خوشبختانه در طول این چند سال اخیر بخش خصوصی به‌رغم تمام مشکلاتی که بر سر راه خود می‌بیند، نهایت تلاش خود را به خرج داده تا در یک مسیر مشخص حرکت کند، و به این ترتیب، رضایتمندی تمامی اعضا را در پی داشته باشد.

پس نباید تصور کرد که نزدیکی آرای دو نامزد ریاست اتاق به یکدیگر، در آینده اتاق را دچار دودستگی و قرار گرفتن در دو مسیر جدا می‌کند. در این چند ساله تمامی اعضای اتاق همدل و همصدا با یکدیگر رو به جلو گام برداشته‌اند و نشان داده‌اند که همکاری خوبی با همدیگر دارند. امیدوارم در دوره جدید و با ریاست آقای شافعی همچنان این همکاری، همدلی و همصدایی ادامه داشته باشد.
 

موضوع خبر : اخبار اقتصادی تاریخ ارسال : 11/24/2016 10:29:47 AM  

 
نظرات شما


نام
ایمیل
نظر *

اخبار مرتبط

صفحه از


آخرین اخبار