کد خبر :956466 تعداد نمایش : 3786            تعداد نظر : 0
چابک‌سازی و بهبود فضای کسب‌و‌کار، 2 اولویت اصلی اتاق بازرگانی در دوره جدید
     مجله اقتصادی تحلیلی بیلان - غلامحسین شافعی : چابک‌سازی و بهبود فضای کسب‌و‌کار، 2 اولویت اصلی اتاق بازرگانی در دوره جدید است
 
بیلان جورنال-خبر

برنامه کلی اقدامات اتاق در دوره جدید به اتفاق اعضای هیات‌ رئیسه تعریف شده و به تصویب رسیده است، اما در ادامه این برنامه قطعا جلسات متعددی با حضور روسای اتاق‌ها تشکیل خواهیم داد. موضوعی که همواره به عنوان اولویت مطرح شده، این است که بتوانیم اتاق را توانمندتر و چابک‌تر از قبل کنیم و با این الگو بتوانیم در پیاده کردن برنامه های اتاق به توفیقات بیشتری برسیم. درباره دوره ریاست آقای جلال پور باید گفت که ایشان برای بهبود فضای اتاق و به ویژه بخش خصوصی تلاش زیادی کردند و به طور کلی مجموعه اقدامات ایشان بسیار مثبت بوده است. همین موضوع چابک‌سازی نیز که در اولویت کاری ما قرار گرفته، مساله‌ای است که از زمان مدیریت آقای جلال‌پور مطرح شده و ما ادامه آن روند را در دستور کار خود قرار دادیم. نکته دیگری که در کنار چابک‌سازی اتاق بازرگانی ایران در اولویت کاری ما قرار گرفته و بخشی از تلاش ما قطعا مصروف آن خواهد شد، بهبود فضای کسب و کار است. در این راستا تلاش می‌کنیم با دولت تعامل و همکاری نزدیکی داشته باشیم.

به طور کلی، بخش خصوصی باید صدای رسایی پیدا کند و بتواند بخش گسترده‌تری را نمایندگی کند. ما قصد داریم ائتلاف سازنده‌ای تشکیل دهیم که این ائتلاف به سایر ارکان بخش خصوصی تسری پیدا کند. در شرایط کنونی که اقتصاد کشور در فضای رکود قرار دارد، ما به عنوان بزرگ‌ترین نهاد نمایندگی بخش خصوصی همواره تلاش می‌کنیم تا رونق به اقتصاد برگردد. ما تلاش داریم از تمام ارکان و بخش‌های اتاق به بهترین نحو استفاده کنیم تا بتوانیم شفافیت، قانونمداری و سلامت مالی را به کشور بازگردانیم. درباره شرایط کنونی بعد از انتخابات باید گفت که از نظر ما رفاقت بر رقابت ارجحیت دارد.

درست است که ما تنها با چهار رای بیشتر از مهندس خوانساری به عنوان رئیس اتاق ایران انتخاب شدیم، اما روابط بین ما و اتاق تهران و به ویژه آقای خوانساری بسیار دوستانه است؛ همچنان که همدلی در تمام اتاق‌های کشور به صورت کامل وجود دارد. آقای خوانساری از سرمایه‌های قابل توجه اتاق ایران هستند  و یکی از افرادی که حتما در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها از ایشان کمک خواهم گرفت، آقای خوانساری است. در رابطه با انتخاب نواب رئیس نیز بیش از 40 روز فرصت داریم و برای هم‌اندیشی و انتخاب فرد مورد قبول باید با همه دوستان اتاق مشورت کنیم. امیدواریم انتخاب نواب رئیس مانند تمام اقدامات اتاق به بهترین نحو و بر اساس هماهنگی و شایسته‌سالاری انجام شود. 

 

غلامحسین شافعی

رئیس اتاق بازرگانی ایران 

 

موضوع خبر : اخبار اقتصادی تاریخ ارسال : 12/4/2016 7:54:47 AM  

 
نظرات شما


نام
ایمیل
نظر *

اخبار مرتبط

صفحه از


آخرین اخبار